KOCAELİ 20 °C
En Düşük 14 °C
En Yüksek 24 °C
Karakter Boyutu :
Kaçan hırsızları polis kapanı yakalattı

Kaçan hırsızları polis kapanı yakalattı

08 Temmuz 2013 16:52 Pazartesiİzmit Kuruçeşme turnikelerinde polisin "dur" ihtarına uymayan bir araç, otoyol girişinde kurulan kapanla durduruldu.

Yaya olarak araçtan kaçmak isteyen 2 kişi, polis tarafından yakalandı. Şahısların otoyol üzerinde bulunan dinlenme tesislerindeki araçlardan hırsızlık yaptıkları belirlendi. Saat 04.30 sularında TEM otoyolununKuruçeşme Gişeler mevkiinde uygulama yapan polisler, şüpheli gördükleri bir aracı durdurmak istedi. Polisin "dur" ihtarına uymayan 06 YIN 11 plakalı araç hızla kaçmaya başladı. Aracın kaçtığı istikamette bekleyen polis, yola kapan atıp aracın lastiklerini patlatarak aracı durdurdu. Duran araç içindeki sürücü Sedat E. (22) ile yanındaki akrabası Tuncay E. (42) yaya olarak kaçmaya başladı.

Polis, yaşanan kısa bir kovalamacanın ardından her iki şahsı yakaladı.Şahısların yapılan sorgularında Tuncay E.’nin sahte kimlik kullandığı, 5 ayrı suçtan arandığı ve cezaevi firarisi olduğu ortaya çıktı. Hırsızlık suçlarından çok sayıda kayıtları bulunan şahısların TEM otoyolu üzerinde bulunan mola yerlerinde parkhalindeki araçların camlarını kırarak araç içinden hırsızlık yaptıkları tespit edildi. Bolu’da iki, İzmit’te bir araç olmak üzere 3 araçtan hırsızlık yaptıkları tespit edildi. İşlemleri tamamlanan Tuncay E. ve Sedat E. adliyeye sevk edildi.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (1544) defa okunmuştur.

ETİKETLER

izmit - kocaeli -

KOCAELİ / İZMİT - HABERLERİ